Jeśli więc zastanawiacie się nad tym, czy zaprosić fotografa na przygotowania to w tym poradniku znaleźliście najistotniejsze ich aspekty.  Powinno to dać jaśniejszy obraz całej sytuacji tym, którzy wahają się nad ich wyborem. Z naszej perspektywy może wygląda to zupełnie inaczej, ale znając potencjał fotograficzny jaki drzemie w przygotowaniach do ślubu zwyczajnie szkoda nam aby przejść obok niech obojętnie. Przeglądając powyższe zdjęcia odpowiedź nasuwa się sama. Wnoszą one bardzo wiele do kontekstu całej historii i nie da się stwierdzić, że któreś z nich jest w niej zbędne.

Detale ślubne

 

Najczęściej właśnie nad fotografowaniem detali pochylamy się w pierwszej kolejności. Każdy dzień ślubu jest trochę inny. Na samym początku jest najlepszy czas na zebranie tych przedmiotów i elementów garderoby, które będą towarzyszyć Wam przez resztę dnia. Staramy się, by zdjęcia poszczególnych detali ślubnych były w podobnej kolorystyce, przez co łatwiej jest je ułożyć w albumie ślubnym. Detale i elementy garderoby będą oczywiście najlepiej wyglądały już na Was, kiedy je założycie. Niemniej jednak już one same są świetnym uzupełnieniem historii Waszego ślubu oraz albumu ślubnego.

Przede wszystkim dobra historia

 

Dzień ślubu to jedna z niepowtarzalnych chwil w naszym życiu. Wspomnienia, które pozostaną w nas po tej uroczystości niestety są kruche i z biegiem lat mogą zacierać się w naszej świadomości. Czy wystarczy więc wykonać dobre zdjęcia tego dnia podczas jego najważniejszych momentów? Z pewnością tak. Wszak przede wszystkim zależy nam o miłej pamiątce, którą będziemy mogli oprawić w ramkę lub umieścić w rodzinnym albumie.

Jeszcze zanim przekroczymy drzwi domu i będziemy Wam towarzyszyć chcemy najpierw podobnie jak w filmie nadać kontekst uroczystości. Zanim zacznie się główna akcja, należy wprowadzić do niej po przez obraz miejsca i detali budujących atmosferę. Jeśli np. dzień był deszczowy, warto więc to pokazać po przez np, mokre kwiaty, rozłożone parasole. lub uciekających gości.

Fotograf na przygotowaniach

 

Niektórzy uważają, że fotograf na przygotowaniach to zło ostateczne. „Proszę mnie nie fotografować, bo jestem jeszcze nieubrana". Przecież właśnie o to chodzi w przygotowaniach do ślubu, żeby uwiecznić jak to wszystko wyglądało przed tym decydującym momentem. Pamiętajcie, że fotograf ślubny był na niejednym ślubie i ma ogromną wiedzę, która może być użyteczna dla Was. Nie raz zdarzyło nam się składać poszetkę, zapinać muchę, wiązać krawat, a nawet pomagać przy zakładaniu sukni. Zazwyczaj fotograf jest najmniej zestresowaną osobą w dniu ślubu, więc często może uspokoić i pomóc w rozładowaniu negatywnych emocji panujących na przygotowaniach do wesela.

First look

 

Tak to już jest, że wiele inspiracji ślubnych przybyło do nas zza oceanu. Tak samo było i w przypadku tak zwanego "First Look" Pary Młodej. Jest to zawsze bardzo emocjonalny moment. Widok ukochanej osoby w przepięknej i odmienionej stylizacji potrafi wywołać łzy wzruszenia i radość na twarzy. Często te pierwsze sekundy zakochani chcieliby przeżyć tylko we dwoje aby mieć tę chwilę na wyłączność. Będąc na przygotowaniach mamy możliwość zorientować się i wypatrzeć ładne, intymne miejsce do Waszego „pierwszego spotkania”. Nie ma znaczenia jak długo się znacie i czy razem uzgadnialiście własny ubiór i dodatki. Ten moment, gdy widzicie się tego dnia po raz pierwszy zawsze niesie z sobą wyjątkowe emocje. Oznacza to tylko tyle, że żaden fotograf nie może tego przegapić.

Portrety ślubne oraz zdjęcia z bliskimi

 

Przygotowania ślubne to czas, gdy można zrobić, oprócz typowych dla ślubnych zdjęć te, które uzupełnią reportaż albo rodzinne albumy. Jeśli tylko znajdziemy czas (a przy dobrym scenariuszu dnia zawsze się to udaje) możemy zrobić kilka zdjęć z listy tych najważniejszych. Oczywiście najważniejszych dla szczególnych gości na ślubie – dla rodziców czy dziadków. Są to zdjęcia pozowane, które chętnie lądują w ramkach stawianych na komodach i kominkach. Z pewnością będzie to wspaniały prezent dla babci czy dziadka dostać od Was odbitkę zdjęcia ze swoją ukochaną wnuczką lub wnuczkiem.

To właśnie podczas przygotowań na sfotografowanie tych wszystkich elementów, które bezpośrednio wpływają na wygląd Was samych, oraz całej uroczystości. Tylko wtedy możemy uchwycić tą wyszukaną i niepowtarzalną suknię, którą już za chwilkę ubierze Panna Młoda, a także stylowy garnitur Pana Młodego szyty na tą wyjątkową okazję. Poświęcając ogrom czasu na wybór idealne dopasowanych elementów powinniśmy więc zadbać o ich wyeksponowanie. Sfotografowane będą nie tylko pamiątką nie ale również ważnymi elementami opowieści, wplecionym w historię ślubu.

Podczas przygotowań w dzień ślubu może również zdarzyć się wiele ciekawych i niespodziewanych sytuacji z udziałem Waszym lub gości, Będąc zawsze w pogotowiu możemy je zauważyć. Nie zawsze też macie możliwość, aby być w każdym miejscu. Dzięki fotografowi będziecie mogli zobaczyć co działo się po za zasięgiem Waszego wzroku.

Często udaje się na tyle przełamać lody, że rodzina traktuje nas jak swoich, a goście weselni jak znajomych rodziny. Tym właśnie sposobem wszyscy szybciej nas akceptują i czują się swobodnie, a nasza praca staje się dużo łatwiejsza a to oznacza jedno - lepsze zdjęcia. Także w niespodziewanych i kryzysowych sytuacjach zawsze służymy naszymi radami i pomocną dłonią, w końcu już tyle wesel za nami. Prawdą jest, że tego dnia jesteśmy od wszystkiego. Nie raz zdarzało nam się układać poszetkę przypiąć butonierkę po właściwej stronie czy przypomnieć o zabraniu obrączek do kościoła, Jesteśmy Waszymi doradcami, dekoratorami wnętrz i kreatorami mody. Dzięki temu zawsze macie wsparcie kogoś doświadczonego i nie musicie się martwić, że o czymś zapomnicie albo coś pójdzie nie tak.

"Ale u nas w domu nie ma warunków ani miejsca"

 

To lub podobne zdanie słyszeliśmy nie raz. Na takie słowa odpowiadamy: „zadbajcie, aby dookoła panował względny porządek i będzie pięknie" :D. Najważniejsze aby zachować styl domu, a uprzątnąć to co jest niepotrzebne lub może wprowadzić chaos. Naszym zdaniem najlepsze zdjęcia wychodzą przy naturalnym świetle, dlatego dobrze jest zorganizować wszystko w oświetlonym pokoju lub salonie. Niektóre pary decydują na przygotowania w hotelu lub sali weselnej, ponieważ chcą uniknąć zamieszania w domu. Zawsze też jeśli jest pogoda możemy takie przygotowania wykonać na zewnątrz jeśli macie np. jakiś zaciszny sadek blisko domu. Wkraczając do Waszego świata pozwalacie nam również lepiej się do Was dopasować i wczuć w klimat dnia. Jest to również świetna okazja do oswojenia się z fotografami przez Waszą rodzinę bliskich.

Jednak zdjęcia mogą również powiedzieć nam znacznie więcej niż to co na nich widać. Zdjęcia mogą być również narzędziem do opowiedzenia pięknej historii, którą możemy poczuć i zrozumieć. Wiadomo nie od dziś, że każda dobra historia powinna mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Dlatego historię ślubu dobrze jest zacząć od przygotowań. Czasami już podczas podróży samochodem dostrzec możemy ciekawe widoki blisko miejsca do którego zmierzamy, może to być okolica rodzinnego domu lub też sam widok z jego okna. Zaczynając opowieść chcemy wprowadzić w towarzyszącą sytuację.

Fotograf Lublin, Tomaszów Lubelski, Zamość, Rzeszów.

Kontakt

 

Koper Fotografia | Fotograf Ślubny Lublin

 

Tel: +48 793 790 213

 +48 724 058 923

e-mail: koper.fotografia@gmail.com

Zobaczcie nas też na

All Images Copright    Koper Fotografia ślubna

All Images Copright         2022 Koper Fotografia

11 maja 2023

Dlaczego warto fotografować przygotowania ślubne?

Dla nas fotografów ślubnych, zdjęcia podczas przygotowań do ślubu to sprawa oczywista. Dla wielu Par jednak nie jest to tak jednoznaczne. Część Par Młodych jest nawet zdziwiona, że coś takiego ma miejsce, dlatego zdarza nam się otrzymywać pytanie, czy warto sfotografować przygotowania? My uważamy, że jak najbardziej i jest wiele powodów przemawiających za sfotografowaniem przygotowań do ślubu. Przeczytaj ten poradnik jeśli chcesz poznać niektóre z nich.

fotografia ślubna
Koper Fotografia
koper fotografia ślubna
fotograf ślubny w lubelskim